Zarejestrowałeś firmę? uważaj na oferty

CEIDG

W dzisiejszych czasach coraz łatwiej założyć nową firmę. Uproszczony system zakładania firmy przez internet daje duże możliwości. Nie wszyscy jednak wiedzą, że już kilka minut po założeniu firmy dane nowej firmy widoczne są w internecie. Jeśli założysz firmę to wszystkie dane adresowe, Twój e-mail, strona www widoczna jest w internetowym wykazie (np. tutaj: https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEIDG.Public.UI/SearchDetails.aspx?Id=ef1b66b1-5df8-4627-aee1-5671dcc7e8fd). Takie rozwiązanie ma sporo plusów. Dzięki temu możesz sprawdzić swoich przyszłych kontrahentów czy podają prawdziwe dane itp.

CEIDG

Jednak system ewidencji internetowej coraz częściej wykorzystywany jest w sposób nieuczciwy. Wiele osób do końca nie zdaje sobie sprawy z tego jakie formalności przy zakładaniu firmy trzeba dopełnić. Dlatego wielokrotnie zdarza się, że wykorzystują to nieuczciwe firmy i podszywając się pod jakieś urzędy wysyłają pisma z informacją o zapłatę jakieś kwoty.

Takie bazy danych są ogólnodostępne i można bez problemu znaleźć nowo założoną firmę.

Jak dodaliście adres mailowy do bazy CEIDG to możecie spodziewać się dużej ilości ofert księgowych itp. Polecamy jednak własnoręcznie znaleźć księgowość w wyszukiwarce google.
 

Zarejestrowałeś firmę? uważaj na oferty
Oceń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


dziewięć − = jeden