Telefon z klocków? Niesamowity koncept!

Phonebloks to innowacyjny projekt telefonu przygotowany przez holenderskiego designera, który w ostatnich dniach zatrząsł internetem. Dave Hakkens pokazał bowiem światu swój pomysł na nietypowy smartfon, który zbudowany ma być z… wymiennych klocków.
Zresztą zobaczcie sami:

Na czym polega cała idea?
Otóż telefon miałby być podzielony na trzy główne części – ekran, jako front urządzenia, płyta główna pośrodku, trzymająca wszystko w całości, oraz wymienne bloki z właściwym hardwarem.
Owe przypominające klocki LEGO bloki miałyby być w pełni wymienialne, co w praktyce oznaczałoby dowolną ich rotację w domowym zaciszu, bez konieczności jakiegokolwiek serwisowania.

Pomysł na „telefon z klocków” spotkał się z ogromnym poparciem internautów, i w bardzo krótkim czasie przekroczył próg 150 tysięcy osób wspierających projekt.

Czy idea ta może mieć jednak przełożenie na dzisiejszy rynek, w którym wielkie korporacje tworzą coraz łatwiej niszczące się i zużywalne produkty i walczą między sobą o każdy najdrobniejszy patent?
Naszym zdaniem projekt Phonebloks to jeden z najciekawszych i najbardziej obiecujących pomysłów na przyszłość smartfonowego rynku, jednak obawiamy się, że może on zostać zdeptany w zarodku przez największych graczy z branży.
Tak czy inaczej, trzymamy kciuki za rozwój tej ciekawej idei i nie ukrywamy, że sami byśmy z chęcią taki telefon przetestowali.

Telefon z klocków? Niesamowity koncept!
Oceń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


dziewięć − dwa =