Przydatne wtyczki do Firefoxa

firefox przeglądarka internetowa

Internet jest nieodłącznym elementem w pracy przy komputerze, gdzie szukamy różnorodnych danych lub informacji, dlatego powinniśmy zwrócisz szczególną uwagę na przeglądarkę z jakiej korzystamy. Jedną z najpopularniejszych jest Firefox i to właśnie na niej skupimy się w tym artykule. Praca za pomocą przeglądarki internetowej praktycznie nikomu nie sprawia trudności, lecz wiele osób nie wie, że można ją rozszerzyć o liczne wtyczki. Przygotowaliśmy listę 5 rozszerzeń do Firefoxa, które w znacznym stopniu ułatwiają codzienną pracę lub w praktyczny sposób zabezpieczają ją przed złośliwymi elementami.

NoScript Secutiry Suite
Idealna ochrona przed XSS, czyli ataki typu cross-site scripting, wtyczka blokuje wykonywanie skryptu JavaScript oraz apletów Java, które mogą być wykorzystywane na stronach WWW.

Ghostery
Po wejściu na jakąkolwiek stronę, wtyczka ją analizuje i przekazuje nam informacje o obecności różnych skryptów, które mają na celu zbieranie danych odwiedzających, a także elementy, które są nieznanego pochodzenia. W prosty sposób możemy je przejrzeć i zablokować.

Pocket
Jest to swego rodzaju internetowy schowek, w którym możemy umieszczać materiały: obrazki, video, czy artykuły, które chcemy przejrzeć w późniejszym czasie. Po dodaniu jej do przeglądarki w prosty sposób możemy dodawać nowe materiały, grupować je, dzięki czemu nie zaśmiecimy sobie pasek zakładek nowymi odnośnikami.

Simple Mail
Jak sama nazwa wskazuje, jest to prosty klient pocztowy, w którym mamy wszystkie niezbędne funkcje. Pozwala na obsługę kilku kont pocztowych, gdzie mamy możliwość filtrowania i sortowania wiadomości.

Firebug
Dodatek z bogatym wachlarzem możliwości, umożliwia przegląd i edycję kodów HTML, CSS, a także JavaScript bezpośrednio na odwiedzanej witrynie. Największą zaletą tego rozszerzenia jest fakt, że wskazuje nam pojawiające się błędy.

Przydatne wtyczki do Firefoxa
Oceń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


jeden + dziewięć =