Jak usunąć stronę z wyszukiwarki?

M40 - usunięcie strony z google, jak usunąć stronę z google

M40 - Jak zniknąć z Google, jak usunąć stronę z google?Pozycjonowanie stron jest ostatnio w modzie. Każdy chce być na pierwszym miejscu w wyszukiwarkach, każdy chce zaistnieć. Firmy płacą za to, by być na topie – wynajmują specjalistów SEO, specjalistów od marketingu, promują swoje usługi. Stają na głowie by być zauważonym. A co jeśli jest ktoś, kto nie chce zaistnieć tylko zniknąć z Google? Mamy na to sposób.

Aby usunąć z Google stronę, która w naszych oczach nie powinna się tam znaleźć (np. zawiera nasze zdjęcia czy prywatne dane, których nie chcielibyśmy udostępniać w sieci) należy wysłać stosowany wniosek na stronie dla webmasterów Google. Taki przywilej dał nam Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w wydanym orzeczeniu (C-131/12 z 13 maja 2014 r.) w którym zawarł informacje o tym, że osoba ma prawo do zwrócenia się do wyszukiwarki z prośbą o usunięcie witryny internetowej, która zawiera dane osobowe tejże osoby, jeżeli prawo do prywatności danej osoby jest ważniejsze od prawa dostępu do tych wyników.

Aby takowy wniosek złożyć, wchodzimy w narzędzia dla webmasterów, wpisujemy adres strony, która nas interesuje i wysyłamy prośbę o usunięcie. Aby wysłać stosowną prośbę trzeba jeszcze podać swoje dane – imię, nazwisko oraz e-mail oraz dołączyć skan dokumentu, którym się posługujemy (dowód tożsamości). Każdy odnośnik, który pragniemy wymazać z przeglądarki trzeba opisać – wytłumaczyć pokrótce dlaczego chcemy, aby nie pokazywał się on więcej w wynikach wyszukiwania. Następnie nie pozostaje nam nic innego jak czekać na decyzję ze strony Google.

Jak usunąć stronę z wyszukiwarki?
4 (80%) 1 głsów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


+ dwa = cztery