Tworzenie stron www krok po kroku

strony internetowe Poznań

Stworzenie ładnej, dobrze działającej, przyjaznej użytkownikowi i łatwej do pozycjonowania strony to proces angażujący duże zasoby czasu i ludzi. Warto jednak poświęcić odpowiednie środki, ponieważ wysiłek i koszty poniesione podczas kolejnych etapów produkcji przekują się na realny dochód końcowy firmy. Oto jak  powinno wyglądać tworzenie stron internetowych krok po kroku.

Projektowanie strony WWW – co należy wziąć pod uwagę?

strony internetowe poznańNiezależnie czy zdecydujemy się na projektowanie strony WWW naszej firmy od początku czy chcemy ją tylko odświeżyć, musimy wziąć pod uwagę szereg istotnych czynników. W końcu strona WWW jest niczym innym jak rozbudowaną, wirtualną wizytówką, dlatego powinna zostać odpowiednio zaprojektowana. Co należy zrobić na etapie projektowania?

Analiza i planowanie to podstawa

Projektowanie strony internetowej jest wieloetapowym przedsięwzięciem, które należy odpowiednio zaplanować. Analizie należy poddać przede wszystkim rodzaj prowadzonej przez nas działalności i nasze oczekiwania dotyczące strony. Czy ma to być  tylko strona” wizytówkowa”, która uwiarygodni prowadzoną przez nas usługi? Może jesteśmy producentem, który chciałby prowadzić sprzedaż internetową na stronie w niedalekiej przyszłości? Jak miałaby się nazywać domena i czy jest dostępna. To wszystko należy ustalić w pierwszej kolejności.

Wybór odpowiednich narzędzi

strony wwwNastępnym etapem jest wybór odpowiednich narzędzi i technologii, które chcemy wykorzystać przy budowaniu strony. Niezależnie czy skorzystamy z gotowego szablonu czy stworzymy stronę całkowicie od podstaw w kodzie HTML, musimy przeanalizować dostępne opcje i podjąć decyzję z której opcji skorzystamy.

Wstępny projekt zawartości

Skoro wiemy już jaki będzie charakter strony i w jaki sposób będzie tworzona, czas rozplanować zawartość strony. Na tym etapie nie musimy mieć gotowych materiałów, ale musimy pomyśleć gdzie umieścimy stworzone później treści. Oprócz naszej subiektywnej opinii musimy wziąć  pod uwagę przede wszystkim „feng shui” i „savoir vivre” stron internetowych, czyli wygodę użytkowników oraz, zgodną z „etykietą”, podstawową zawartość strony  do której zaliczymy np. odpowiednie menu czy zakładki „o firmie”, „kontakt” itd.

Na końcu trzeba jeszcze ustalić terminy konkretnych etapów prac.

Budowanie stron internetowych – Zadbaj o wizerunek firmy

projektowanie i budowanie stronBudowanie stron internetowych jest jak układanie klocków lego. Można je robić zgodnie z wytycznymi z instrukcji, otrzymując końcowy efekt w postaci załączonego na opakowaniu obrazka, lub układać ją niestosująca się do żadnych wytycznych i też otrzymać coś pięknego. Nie mniej klocki lego to zabawka, natomiast strona WWW to narzędzie, które aktywnie wpływa na wizerunek firmy i docelowo na zyski w naszym portfelu. W związku z tym należy jednak zwrócić uwagę na pewne podstawy, bez których strona nie spełni oczekiwanych w niej nadziei.

Logo – Identyfikacja wizualna Twojej firmy

Jedną z najważniejszych rzeczy pod względem marketingowym przy budowaniu marki własnej jest odpowiednia identyfikacja wizualna. Absolutną podstawą, bez której firma nie może odnosić  na rynku sukcesów. Przy tworzeniu strony internetowej, niezależnie czy jest to nasza pierwsza strona, czy dokonujemy aktualizacji,  należy podjąć ważna decyzję.

Czy zaadaptować obecny logotyp, którym posługuje się nasza firma czy wykorzystać okazję i dokonać tzw. rebranding czyli  stworzyć nowe logo, bardziej przyjazne i lepiej rozpoznawalne dla przyszłych klientów. Decyzja zależy od wielu czynników, nie mniej jeśli dopiero zaczynamy budować naszą markę, warto uwzględnić projektowanie nowoczesnego logotypu, na etapie projektowania strony www.

Tworzenie grafiki strony

Strona internetowa musi być atrakcyjna wizualnie i przyciągać wzrok, a do tego logo nie wystarczy. Swoje pole do popisu na tym etapie prac ma grafik, który przygotowuje wszelkie  materiały graficzne na stronę. Zaczyna od wstępnej analizy „layoutu” czyli wyglądu i rozmieszczenia grafik na stronie. Następnie projektuje szkic strony i wstępna koncepcje.

Tworzenie i wypełnienie strony treścią

strona internetowa Poznań c3Jeden z najistotniejszych etapów czyli treść. Warto zaznaczyć, że tworzenie treści będzie towarzyszyć naszej stronie internetowej przez cały okres jej funkcjonowania np. w formie prowadzonego na stronie bloga. Nie mniej na tym etapie tworzone są opisy na główne podstrony, szczegóły produktów czy usług, slogany, dane kontaktowe oraz wszelkiego typu treść „statyczna” czyli taka, która ma na stale znaleźć się na stronie internetowej.

Kodowanie

Im większa ma być budowla, tym trwalsze musi mieć fundamenty. W przypadku budowania stron internetowych „wylewa” je programista. Odpowiednio napisany kod sprawi, że nasza stroną będzie szybka i niezawodna, natomiast błędy mogą spowodować, że strona będzie straszyć i zniechęcać.

Wdrażanie strony i finalizacja

strony internetowe m40

Najprzyjemniejszy etap prac, czyli oddanie strony. Na tym etapie strona umieszczana jest na wybranym wcześnie serwerze.  Po zakończeniu prac nad tworzeniem strony internetowej do akcji przystępują pozycjonerzy, których zadaniem jest skuteczne i trwałe wypromowanie strony. Niezmiennie istotna jest też analityka strony internetowej czyli konfiguracja portalu z takimi narzędziami jak Google Analytics, które pozwolą zbierać dane na temat ruchu na stronie.

Strony Internetowe Poznań

Od wielu lat tworzymy strony internetowe dla firm z Poznania i całego województwa wielkopolskiego. Jeśli chcesz, aby Twoja marka rosła w siłę dzięki ładnej, responsywnej stronie internetowej zapraszamy do Plewisk pod Poznaniem.

Tworzenie stron www krok po kroku
2 (40%) 5 głsów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


pięć + = jedenaście