Przydatne wtyczki do Firefoxa

firefox przeglądarka internetowa

Internet jest nieodłącznym elementem w pracy przy komputerze, gdzie szukamy różnorodnych danych lub informacji, dlatego powinniśmy zwrócisz szczególną uwagę na przeglądarkę z jakiej korzystamy. Jedną z najpopularniejszych jest Firefox i to właśnie na niej skupimy się w tym artykule. Praca za pomocą przeglądarki internetowej praktycznie nikomu nie sprawia trudności, lecz wiele osób nie wie, że można ją rozszerzyć o liczne wtyczki. Przygotowaliśmy listę 5 rozszerzeń do Firefoxa, które w znacznym stopniu ułatwiają codzienną pracę lub w praktyczny sposób zabezpieczają ją przed złośliwymi elementami.

NoScript Secutiry Suite
Idealna ochrona przed XSS, czyli ataki typu cross-site scripting, wtyczka blokuje wykonywanie skryptu JavaScript oraz apletów Java, które mogą być wykorzystywane na stronach WWW.

Ghostery
Po wejściu na jakąkolwiek stronę, wtyczka ją analizuje i przekazuje nam informacje o obecności różnych skryptów, które mają na celu zbieranie danych odwiedzających, a także elementy, które są nieznanego pochodzenia. W prosty sposób możemy je przejrzeć i zablokować.

Pocket
Jest to swego rodzaju internetowy schowek, w którym możemy umieszczać materiały: obrazki, video, czy artykuły, które chcemy przejrzeć w późniejszym czasie. Po dodaniu jej do przeglądarki w prosty sposób możemy dodawać nowe materiały, grupować je, dzięki czemu nie zaśmiecimy sobie pasek zakładek nowymi odnośnikami.

Simple Mail
Jak sama nazwa wskazuje, jest to prosty klient pocztowy, w którym mamy wszystkie niezbędne funkcje. Pozwala na obsługę kilku kont pocztowych, gdzie mamy możliwość filtrowania i sortowania wiadomości.

Firebug
Dodatek z bogatym wachlarzem możliwości, umożliwia przegląd i edycję kodów HTML, CSS, a także JavaScript bezpośrednio na odwiedzanej witrynie. Największą zaletą tego rozszerzenia jest fakt, że wskazuje nam pojawiające się błędy.

Przydatne wtyczki do Firefoxa
Oceń

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


+ sześć = dwanaście