Podsumowanie Mistrzostw Polski w Szachach

Mistrzostwa Polski w Szachach zwyciężczynie podium kobiety

Szachy są wyjątkową grą, ponieważ łączą w sobie elementy nauki, sporu oraz sztuki. Wpływają pozytywnie na rozwój umiejętności strategicznych, kreatywności, poprawiają pamięć i koncentracje. A to tylko niektóre z ich zalet. Coraz częściej naukę w szachy rozpoczynają nawet 4-letnie dzieci. Na najlepszych graczy czekają udziały w licznych konkursach oraz możliwość zdobycia tytułu Mistrzostwach Świata. Ale zanim szachista podbije świat musi najpierw uzyskać tytuł mistrzowski w swoim kraju. I tak oto, corocznie w Polsce odbywają się Mistrzostwa Polski w Szachach. W tym roku wydarzenie to miało miejsce na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu i objęte zostało honorowym patronatem prezydenta RP, Bronisława Komorowskiego. Firma M40 została sponsorem Mistrzostw i towarzyszyła wszystkim uczestnikom w zmaganiach. Byliśmy także na zakończeniu Mistrzostw i wręczaniu nagród – poniżej fotorelacja z zakończenia.

Krótka recenzja Mistrzostw Polski w Szachach 2015

Do rywalizacji o zdobycie tytułu Mistrza Polski stanęło 10 kobiet (Budimex Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet) oraz 22 mężczyzn (LOTTO Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn). Mężczyźni rozgrywali zawody systemem szwajcarskim, kobiety systemem kołowym. System kołowy różni się od szwajcarskiego tym, że każdy uczestnik gra ze wszystkimi swoimi przeciwnikami, a nie tylko w parach. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 9 rund. Mistrzem Polski został Grzegorz Gajewski (po raz pierwszy), zaś mistrzynią Joanna Zawadzka (trzeci raz w karierze).

Publiczność dopisała – zarówno ta, która przyszła zobaczyć mistrzostwa osobiście, jak i oglądająca transmisje zza monitorów komputerów, która po raz pierwszy odbywała się na żywo! A było co podziwiać! Mogliśmy być świadkami wielu pasjonujących momentów, a gra czasami przyjmowała nieoczekiwany finał. Walka toczyła się do samego końca, bez widocznych faworytów.

Oficjalne zakończenie Mistrzostw Polski odbyło się 1 kwietnia 2015 roku w Sali Seledynowej Gmachu Głównego Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Podczas uroczystości nagrodzono najlepszych szachistów oraz osoby zasłużone dla rozwoju tego sportu w Polsce. Nie zabrakło tam oczywiście sponsora, firmy M40. Teraz pozostaje nam czekać do następnego roku na kolejne mistrzostwa. A wszystkich fanów szachów czujących niedosyt zapraszamy 19 kwietnia na Mistrzostwach Polski w Szachach Szybkich do Trzcianki.

Fotorelacja z Mistrzostw Polski w Szachach 2015

Mistrzostwa Polski w Szachach Mistrzostwa Polski w Szachach podium mężczyźni Mistrzostwa Polski w Szachach zwyciężczynie podium kobiety Mistrzostwa Polski w Szachach Mistrzostwa Polski w Szachach Mistrzostwa Polski w Szachach Mistrzostwa Polski w Szachach tabela wyników

Podsumowanie Mistrzostw Polski w Szachach
Oceń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


× dziewięć = dziewięć