Mistrzostwa Polski w Szachach – M40.pl oficjalnym sponsorem

mistrzostwa polski w szachach 2015

24 marca 2015 roku ruszają Mistrzostwa Polski w Szachach 2015. Z przyjemnością informujemy, iż firma M40.pl została oficjalnym sponsorem i partnerem tegorocznych Mistrzostw Polski.Organizatorem Indywidualnych Mistrzostw Polski jest Stowarzyszenie im. Ferdynanda Dziedzica (Facebook Stowarzyszenia). Mistrzostwa będą trwały 9 dni – od 24 marca do 1 kwietnia 2015 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym, który jest jednym z partnerów mistrzostw. Mistrzostwa podzielone są na:

  • Budimex Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet,  oraz
  • LOTTO Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn.

Zarówno mistrzostwa kobiet jak i mężczyzn będą rozgrywać się na dystansie 9 rund. Warto podkreślić, że dla wszystkich kibiców wstęp jest wolny.

Mistrzostwa Polski w Szachach 2015 - m40.pl

Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach to najważniejsza tego typu impreza w Polsce. Zeszłoroczne Mistrzostwa odbywały się w Warszawie. W tym roku znów po 10 latach postawiono na Poznań. W ubiegłym roku zwyciężczyniom Mistrzostw Kobiet została (po raz 6!) Monika Soćko, która i tym razem startuje w zawodach. Czy uda jej się wygrać po raz siódmy? Złoty Medal mężczyzn zdobył wtedy Radosław Wojtaszek, który niestety nie bierze udziału w tegorocznych rozgrywkach. Za to udział biorą zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca – panowie Grzegorz Gajewski i Jan Krzysztof Duda (w zeszłym roku był najmłodszym uczestnikiem turnieju – miał niespełna 16 lat).

Nie możemy doczekać się tegorocznych Mistrzostw. Na pewno będzie się działo!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


− jeden = siedem