Mistrzostwa Polski w Szachach – M40.pl oficjalnym sponsorem

mistrzostwa polski w szachach 2015

24 marca 2015 roku ruszają Mistrzostwa Polski w Szachach 2015. Z przyjemnością informujemy, iż firma M40.pl została oficjalnym sponsorem i partnerem tegorocznych Mistrzostw Polski.Organizatorem Indywidualnych Mistrzostw Polski jest Stowarzyszenie im. Ferdynanda Dziedzica (Facebook Stowarzyszenia). Mistrzostwa będą trwały 9 dni – od 24 marca do 1 kwietnia 2015 roku na Uniwersytecie Ekonomicznym, który jest jednym z partnerów mistrzostw. Mistrzostwa podzielone są na:

• Budimex Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet,  oraz
  • LOTTO Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn.

Zarówno mistrzostwa kobiet jak i mężczyzn będą rozgrywać się na dystansie 9 rund. Warto podkreślić, że dla wszystkich kibiców wstęp jest wolny.

Mistrzostwa Polski w Szachach 2015 - m40.pl

Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach to najważniejsza tego typu impreza w Polsce. Zeszłoroczne Mistrzostwa odbywały się w Warszawie. W tym roku znów po 10 latach postawiono na Poznań. W ubiegłym roku zwyciężczyniom Mistrzostw Kobiet została (po raz 6!) Monika Soćko, która i tym razem startuje w zawodach. Czy uda jej się wygrać po raz siódmy? Złoty Medal mężczyzn zdobył wtedy Radosław Wojtaszek, który niestety nie bierze udziału w tegorocznych rozgrywkach. Za to udział biorą zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca – panowie Grzegorz Gajewski i Jan Krzysztof Duda (w zeszłym roku był najmłodszym uczestnikiem turnieju – miał niespełna 16 lat).

Nie możemy doczekać się tegorocznych Mistrzostw. Na pewno będzie się działo!